חדשות ועדכונים

בית אלישע

הקהילה המרפאת בית אלישע קמה ב-1995 כבית לחיים עבור מבוגרים מגיל 18 ומעלה בעלי צרכים מיוחדים בעלי לקויות שונות וקשיי התנהגות והסתגלות, המופנים באמצעות אגף השיקום של משרד הרווחה.

בתוך המסגרת התומכת של בית אלישע זוכים חברי הקהילה ליחס של כבוד מתוך גישה הרואה בכל אחד אדם שלם, היכול לצמוח ולהשתנות. המסגרת הקהילתית והתוכנית השיקומית הייחודית מאפשרות לחברים לגלות בתוך עצמם כוחות של יוזמה ויצירה ומקדמות כל חבר על פי יכולותיו לצורת חיים עצמאית יותר.

כיום מונה בית אלישע כ-65 חברים. רוב חברי הקהילה מתגוררים בהרדוף בליווי מלא או חלקי, אחרים גרים בשלוש דירות טיפוליות בקרית טבעון הסמוכה, ומעטים משתקמים בבית אלישע במסגרת יום שאינה כוללת לינה במקום.

התוכנית של בית אלישע כוללת מערך הכשרה מקצועית בסדנאות תעסוקה שיקומיות בהן עובדים החברים בייצור של מוצרים איכותיים הנמכרים לקהל הרחב. העבודה מעניקה לחברים סיפוק וערך עצמי.

 

לצד הסדנאות מתקיים בבית אלישע מערך עשיר של פעילות טיפולית וחברתית, חוגי אומנות, טיולים, פעילות סביב חגים ועונות השנה ותוכנית לימודי העשרה בתחומים שונים. השתתפות החברים בחיי תרבות ורוח מאפשרת להם להיות מחוברים לחוויה המחברת בין כלל בני האדם.

בית אלישע ממוקם בלב הקיבוץ, וחבריו לוקחים חלק פעיל בחיי הקיבוץ. אנו רואים חשיבות רבה בשילוב חברי הבית בתוך הקהילה הרחבה של הרדוף, מתוך אמונה שביכולתם של אנשים בעלי צרכים מיוחדים לתרום וללמד את האנשים סביבם ממש כשם שהם נעזרים בהם. 

צוות בית אלישע:  בית אלישע מופעל על ידי צוות רב-גילי, רב-תחומי ורב-תרבותי של כ50 עובדים. הצוות מתאפיין בנכונות להתמסר למפגש עם האחר ולראות בו הזדמנות להתפתח ולהשתנות. תפיסת הצוות